5.4.2. Taaskasutamise luba ja taaskasutamise tingimused (täielikult läbi vaadatud)
Euroopa Liidu institutsioonid, organid ja asutused osutavad autoriõiguse märkes, millise taseme kaitset nende väljaandes rakendatakse. See võib ulatuda taaskasutamise keelust kuni avatud taaskasutamiseni.
Euroopa Liidu institutsioonid, organid ja asutused osutavad autoriõiguse märkes, millise taseme kaitset nende väljaandes rakendatakse. See võib ulatuda taaskasutamise keelust kuni avatud taaskasutamiseni.
Nõukogu
Nõukogu taaskasutamispoliitika aluseks on nõukogu 9. oktoobri 2017. aasta otsus (EL) 2017/1842, mis käsitleb nõukogu avatud andmete poliitikat ja nõukogu dokumentide taaskasutamist. Kasutada tuleks järgmist autoriõiguse märget:
© Euroopa Liit, [aasta]
Taaskasutamine on lubatud tingimusel, et viidatakse allikale. Nõukogu dokumentide taaskasutamise põhimõtted on sätestatud nõukogu 9. oktoobri 2017. aasta otsuses (EL) 2017/1842, mis käsitleb nõukogu avatud andmete poliitikat ja nõukogu dokumentide taaskasutamist (ELT L 262, 12.10.2017, lk 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2017/1842/oj).
Vt seda märget 24 keeles: Council reuse notice (nõukogu taaskasutamismärge).
Komisjon ja rakendusametid
Komisjon võttis oma taaskasutamispoliitika vastu 12. detsembri 2011. aasta otsusega komisjoni dokumentide taaskasutamise kohta (edaspidi „taaskasutamise otsus“) ja selle poliitika rakendamist jätkati 22. veebruari 2019. aasta otsusega, millega võeti Euroopa Komisjoni taaskasutamispoliitika raames avatud litsentsina vastu Creative Commons. Nende otsuste kohaselt ja eeldusel, et ei kohaldata mõnda nendes sätestatud erandit, tuleks komisjoni väljaandeid litsentsida Creative Commons Attribution 4.0 Internationali (CC BY 4.0) litsentsi alusel (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/).
Kasutatakse järgmist autoriõiguse märget:
© Euroopa Liit, [aasta]
Komisjoni dokumentide taaskasutamise põhimõtted on sätestatud komisjoni 12. detsembri 2011. aasta otsuses 2011/833/EL komisjoni dokumentide taaskasutamise kohta (ELT L 330, 14.12.2011, lk 39, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/833/oj).
Kui ei ole märgitud teisiti, on käesoleva dokumendi taaskasutamine lubatud litsentsi Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) alusel (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/). See tähendab, et taaskasutamine on lubatud, kui on viidatud allikale ja märgitud kõik muudatused.
Vt seda märget 24 keeles: Commission default reuse notice (komisjoni tavapärane taaskasutamismärge).
Ehkki see ei ole soovitatav, võib juhul, kui komisjoni talitus avaldab oma väljaande mõjuval põhjusel otse taaskasutamise otsuse, mitte Creative Commonsi litsentsi alusel, kasutada järgmist autoriõiguse märget:
© Euroopa Liit, [aasta]
Taaskasutamine on lubatud tingimusel, et viidatakse allikale ja dokumendi algne tähendus ega sõnum ei ole moonutatud. Euroopa Komisjon ei vastuta taaskasutamisest tulenevate võimalike tagajärgede eest. Euroopa Komisjoni dokumentide taaskasutamise põhimõtteid rakendatakse vastavalt komisjoni 12. detsembri 2011. aasta otsusele 2011/833/EL komisjoni dokumentide taaskasutamise kohta (ELT L 330, 14.12.2011, lk 39, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/833/oj).
Vt seda märget 24 keeles: Commission alternative reuse notice (komisjoni alternatiivne taaskasutamismärge).
Kontrollikoda
Kontrollikoda kiitis oma väljaannete taaskasutamise poliitika heaks 16. aprillil 2019. Soovitatav autoriõiguse märge:
© Euroopa Liit, [aasta]
Euroopa Kontrollikoja dokumentide taaskasutamise põhimõtted on sätestatud Euroopa Kontrollikoja otsuses nr 6-2019 avatud andmete poliitika ja dokumentide taaskasutamise kohta. Kui ei ole märgitud teisiti (nt eraldiseisvates autoriõiguse märgetes), on ELile kuuluv kontrollikoja sisu litsentsitud vastavalt litsentsile Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0). See tähendab, et taaskasutamine on lubatud, kui autoriõigustele on viidatud ja muudatused on ära märgitud. Taaskasutaja ei tohi moonutada algset tähendust ega sõnumit. Kontrollikoda ei vastuta taaskasutamise tagajärgede eest.
Vt seda märget 24 keeles: Court of Auditors reuse notice (kontrollikoja taaskasutamismärge).
Muud institutsioonid, organid ja asutused
Ülejäänud institutsioonid ja asutused võivad olenevalt oma avaldamispoliitikast kohaldada oma väljaannete suhtes erinevaid taaskasutamise tingimusi. Autoriõiguse märke tavapärane sõnastus on järgmine:
© Euroopa Liit, [aasta]
Taasesitamine on lubatud tingimusel, et viidatakse allikale.
Vt seda märget 24 keeles: Reproduction authorised (taasesitamine lubatud).
Põhjendatud juhtudel võib kohaldada rangeid tingimusi:
© Euroopa Liidu Varjupaigaamet, [aasta]
Kõik õigused kaitstud.
Vt seda märget 24 keeles: All rights reserved (kõik õigused kaitstud).
Väljaannete talitus edendab igal juhul kõigi institutsioonide, organite ja asutuste väljaannete taaskasutatavust vastavalt juhtpõhimõtetele, mis sisalduvad 20. juuni 2019. aasta direktiivis (EL) 2019/1024 avaandmete ja avaliku sektori valduses oleva teabe taaskasutamise kohta. Need teenistused, kes soovivad muuta oma väljaanded avatumaks, võivad kasutada sõnastust „taaskasutamine lubatud“ ja kohaldada eespool nimetatud tingimusi.
Lisateavet saab väljaannete talituse autoriõiguse küsimustega tegelevast talitusest (OP-COPYRIGHT@publications.europa.eu).
Siselink/töödokument Euroopa Liidu institutsioonide töötajatele.