8.1. Oznake bilješki

Za oznaku bilješki mogu se upotrebljavati brojke, zvjezdice i mala slova i istovjetnog su izgleda u svim jezičnim inačicama.

Oznake bilješki istovjetnog su izgleda u svim jezičnim inačicama. Mogu biti sljedećih oblika:

  • brojka kao eksponent u zagradama iste veličine kao tekst. Zagradama prethodi nedjeljivi razmak, a iza njih slijedi razmak ili interpunkcijski znak:

    Upućivanja na Uredbu Komisije(1) pojavljuju se i u Komunikaciji Vijeću(2), no ne u tekstu Suda(3).

  • zvjezdica kao eksponent u zagradama iste veličine kao tekst. Zagradama prethodi nedjeljivi razmak, a iza njih slijedi razmak ili interpunkcijski znak. Taj znak upućuje na napomenu koja se u određenom radu ili u periodičnim publikacijama pojavljuje više od jedanput i koja uvijek ima isto značenje:

    Svi su iznosi iz Eurostata(*).

  • iznimno se malo slovo kao eksponent može uporabiti u tablicama s vrlo sitno tiskanim brojkama da se izbjegnu pogreške i zabune.

Bilješke su obično zasebno numerirane na svakoj stranici i stavljaju se pri dnu odgovarajuće stranice. Manje su veličine od glavnog dijela teksta (obično za dvije točke) i odvojene su od teksta kratkom crtom i proredom. Mogu se numerirati i neprekidno ili grupirati na kraju poglavlja ili sveska.

U Službenom listu bilješke se brojčano označavaju u kontinuitetu. Zasebno su numerirane u aktu, odnosno glavnom dijelu dokumenta, a zasebno u svakom pojedinačnom prilogu.

Oznaka bilješke (skupa sa zagradama) ne smije biti podebljana ni u kurzivu (čak i u tekstovima ili naslovima koji su u kurzivu ili podebljani).

Ako se oznaka bilješke nalazi u tablici, bilješka mora biti dio tablice i stoga se nalaziti u okviru tablice.

tip:

Bilješke: priprema teksta/pravila unosa teksta:

vidjeti točku 4.2.3.