5.5.5. Rodyklė

Rodyklė – tai išsamus leidinyje minimų temų, asmenų, vietų, įvykių ir t. t. sąrašas su nuorodomis į tikslią jų vietą tekste.

Rodyklė – tai išsamus leidinyje minimų temų, asmenų, vietų, įvykių ir t. t. sąrašas su nuorodomis į tikslią jų vietą tekste.

Rodyklės gali būti sudaromos pagal įvairius kriterijus: abėcėlę, sistemą, chronologiją, numeraciją ir kt.

Toje pačioje rodyklėje dažnai kartu naudojamos kelios skirstymo sistemos.

Galima sudaryti specializuotas rodykles (autorių, geografinių pavadinimų ir kt.) arba visą šią informaciją sujungti į bendrą rodyklę.

Rodyklių pateikimas

Kai leidinys sumaketuojamas, papildyti ir patikrinti rodyklę turi leidinį rengianti tarnyba (pavyzdžiui, leidinį rengianti tarnyba rodyklėje, kurioje nurodomi puslapių numeriai, papildo sunumeruotus puslapius).

Jei leidinio rodyklė spausdinama atskira dalimi, jos antraštėje turi būti nurodyta indeksuoto leidinio autorius, antraštė, leidimo vieta ir data, kaip tai nurodyta antraštiniame lape.

Periodinio arba serijinio leidinio rodyklės antraštėje nurodoma visa antraštė, tomo numeris ir laikotarpis, kurį apima rodyklė.

Periodinių leidinių suvestines rodykles patariama pridėti prie tomų rodyklių. Tuomet nuorodose turi būti pateikiami tomo metai ir numeris.

Jei kiekvienos tomo dalies puslapiai numeruojami atskirai, į nuorodą turi būti įtrauktas dalies numeris arba jos data.

Bendrosios antraštės turi būti pateikiamos kiekvieno lapo recto ir verso, jose turi būti nurodoma leidinio antraštė ir rodyklės pobūdis, išskyrus kai kuriuos atvejus. Jeigu rodyklės apimtis didelė, patariama kiekvieno lapo išoriniame viršutiniame kampe nurodyti pirmojo ir paskutinio žodžio pirmąsias raides arba pačius žodžius.

Jeigu rodyklė spausdinama leidinio pradžioje, jos puslapiai turi būti numeruojami atskirai nuo teksto puslapių.

Turi būti leidžiamos kiekvieno periodinių arba kitų serijinių leidinių tomo rodyklės, jeigu galima, kartą per metus. Taip pat reguliariai turi būti leidžiamos suvestinės rodyklės.