5.8. Išskyrimas
Teksto dalys, kurias nori išskirti autorius ir į kurias norima atkreipti dėmesį, gali būti rašomos kursyvu arba pajuodintu šriftu, jei tai daroma saikingai ir laikantis tam tikrų taisyklių.
Lietuvių kalboje kursyvu gali būti rašomi žodžiai, sakiniai ar pastraipos, kuriuos nori išskirti autorius ir į kuriuos norima atkreipti skaitytojo dėmesį; kursyvu rašomi užsienio kalbos žodžiai (žr. 10.3.2 punktą), taip pat nurodoma išsami leidinio antraštė (žr. taip pat 5.9.4 punktą).
Jei visas tekstas pateiktas kursyvu, žodžiai, kuriuos reikia išskirti, rašomi lotynišku šriftu.
Vietoj kursyvo išskirtini žodžiai tekste gali būti rašomi kabutėse (žr. taip pat 10.1.7 punktą). Tačiau nereikėtų kabučių ir kursyvo vartoti kartu.
Žodžius taip pat galima išskirti pajuodinant šriftą, bet šios priemonės nereikėtų naudoti dažnai.
Apskritai įvairiais tipografiniais pakeitimais nereikėtų piktnaudžiauti, nes tai gali trukdyti greitai ir aiškiai suprasti tekstą, kaip matyti iš šių pavyzdžių:
Romos sutarties kūrėjai vynus, misas ir vynuogių sultis į žemės ūkio produktų sąrašą (II priedas), kuriam turi būti taikoma bendroji žemės ūkio politika, įtraukė dėl dviejų pagrindinių priežasčių.
Valgomosios vynuogės taip pat pateikiamos šiame produktų sąraše, tačiau nėra įtrauktos į atskirą skiltį, nes priklauso vaisių kategorijai, todėl joms taikomos su vaisių ir daržovių sektoriumi susijusios nuostatos.